O naszej szkole...

Od 1 września 2017r. jesteśmy Szkołą Podstawową Specjalną nr 282 z oddziałami gimnazjalnymi do 2019r. Znajdujemy się w Szpitalu Dziecięcym im. prof dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej. Uczymy ok. 3000 dzieci rocznie w wieku od 6 do 15 lat. Nasi nauczyciele uczą dzieci na 8 oddziałach: chirurgii, okulistyce, laryngologii, neurologii i neurochirurgii, alergologii i na oddziale pediatrycznym. Opieką wychowawczą obejmujemy wszystkich chętnych - od przedszkola do liceum. Grono pedagogiczne składa się z dwudziestu czterech wykwalifikowanych nauczycieli, którzy służą dzieciom zarówno swą wiedzą jak i radami.

Nasza szkoła może się pochwalić bogatą ofertą zajęć proponowanych dzieciom. W czasie pobytu w szpitalu dzieci mają lekcje z poszczególnych przedmiotów na poziomie klas 0 - 6 szkoły podstawowej i 1 - 3 gimnazjum oraz uczestniczą w codziennych zajęciach pozalekcyjnych. Zajęcia dydaktyczne i wychowawcze odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 17.

Nasza szkoła dba o rozwój intelektualny, społeczny i moralny dziecka, rozwija jego wrażliwość estetyczną. Dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzycznych, teatralnych, informatycznych. Są to zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe. Dbamy o to, aby dziecko jak najmniej odczuwało skutki choroby i czuło się w szpitalu dobrze. Organizujemy wiele imprez okolicznościowych – Andrzejki, Mikołajki, bal karnawałowy, Dzień Dziecka, Mamy, Taty, Babci i Dziadka. Uroczyście obchodzimy święta pracowników szpitala – Światowy Dzień Zdrowia, Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Co miesiąc uczniowie naszej szkoły uczestniczą w koncertach Filharmonii Narodowej, raz w tygodniu spotykają się aktorami warszawskich teatrów, którzy czytają literaturę dla dzieci i młodzieży i opowiadają o własnej pracy – spotkania te organizuje Fundacja „Na Rzecz Kultury” Krystyny Jandy. Mali pacjenci mogą także podziwiać przedstawienia przygotowane przez uczniów zaprzyjaźnionych z nami szkół masowych.

Nauczanie w naszej szkole skutecznie zapobiega tworzeniu zaległości w nauce dziecka. Program nauczania jest realizowany poprzez indywidualną pracę nauczyciela z uczniem. Dysponujemy również bogato wyposażoną biblioteką szkolną i pracownią komputerową. Pacjenci mogą korzystać z księgozbioru nie tylko w pomieszczeniach biblioteki, ale także oferujemy wypożyczanie książek na wszystkich oddziałach szpitalnych.

Działalność szkoły jest finansowana z budżetu m. st. Warszawy.